Kalisz: są problemy z budową aquaparku

Piotr Wielicki
27-06-2001, 00:00

Kalisz: są problemy z budową aquaparku

Zarząd Kalisza opóźnia zawarcie umowy z kielecką firmą Interfinn, która ma wybudować w mieście park wodny. Zastrzeżenia radnych wzbudza proponowany przez spółkę z Kielc sposób finansowania inwestycji. Kilka miesięcy temu Interfinn zadeklarował, że sfinansuje przedsięwzięcie w zamian za wniesienie przez miasto aportem terenu wartości 3,5 mln zł. W przyszłości miałby czerpać zyski z prowadzenia parku wodnego.

Obecnie Interfinn zamierza sfinansować inwestycję, której koszt ocenia się na 20 mln zł, z kredytu bankowego. Inwestor chce, aby miasto wchodząc do spółki podjęło starania o zaciągnięcie kredytu i było jego gwarantem.

Władze miasta nie chcą się na to zgodzić. Uważają, że miasto powinno ograniczyć się tylko do wniesienia działki pod budowę aquaparku. Obiecują, że po zawarciu umowy udzielą kieleckiej spółce wszelkiej pomocy gwarantującej szybkie rozpoczęcie budowy.

Spółka Interfinn powstała w 1994 r. W jej skład wchodzą biuro projektowe Studio A, firma budowlana Rystal oraz firma instalacyjna Polmil. Podstawowym celem spółki jest kompleksowa realizacja dużych obiektów basenowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kalisz: są problemy z budową aquaparku