Kamela - Sowińska w IFAC

MK
opublikowano: 07-01-2009, 00:00

Prof. dr hab. Aldona Kamela-Sowińska jest od 1 stycznia 2009 r. członkiem Międzynarodowej Federacji Księgowych (International Federation of Accountants — IFAC) z siedzibą w Nowym Jorku. Zasili komisję ds. krajów rozwijających się. Jej kadencja potrwa do 31 grudnia 2011 r.

Kamela-Sowińska jest rektorem Wyższej Szkoły Handlu i Rachunkowości, profesorem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i przewodniczącą Komisji ds. Współpracy z Zagranicą Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, które od 1989 r. jest pełnoprawnym członkiem IFAC. Działała też w polityce, m.in. od 28 lutego do 19 października 2001 r. była ministrem skarbu państwa w rządzie Jerzego Buzka. Doprowadziła do dymisji prezesów: PZU Życie — Grzegorza Wieczerzaka i Totalizatora Sportowego — Władysława Jamrożego.

IFAC to organizacja non-profit. Skupia 156 stowarzy-szeń księgowych ze 114 krajów. Jej celem jest udoskonalanie praktyki zawodu. Poprzez ujednolicenie standardów dąży do podniesienia jakości ich usług. Kieruje wydawaniem międzynarodowych wytycznych z dziedziny rewizji finansowej, etyki i edukacji. W Polsce światowe rozwiązania z zakresu badania sprawozdań finansowych propaguje Stowarzyszenie Księgowych. W porozumieniu z IFAC publikuje "Międzynarodowe standardy rewizji finansowej" w autoryzowanym przekładzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane