Kamil Sobolewski nowym zarządzającym w Skarbcu TFI

opublikowano: 27-09-2018, 16:34

Kamil Sobolewski od 1 października odpowiadać będzie za zarządzanie czterema funduszami dłużnymi z oferty Skarbca TFI.

Kamil Sobolewski posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami funduszy inwestycyjnych. W latach 2009-2016 w Nationale-Nederlanden PTE  jako zarządzający, dyrektor zespołu dłużnego, prokurent, zastępca przewodniczącego komitetu inwestycyjnegoł. Wcześniej związany był z PKO/Handlowy PTE  (później Bankowy PTE), Opera TFI i Altus TFI . Doświadczenie zdobywał także jako trader we francuskim banku Societe Generale, w Union Investment we Frankfurcie nad Menem, a wcześniej w DG Banku. 

Skarbiec ma w funduszach skierowanych do szerokiego grona inwestorów 4,6 mld zł, a ponadto 2,33 mld zł w funduszach dedykowanych. Kamil Sobolewski będzie odpowiadać za wyniki Skarbca Depozytowego (192 mln zł na koniec sierpnia 2018 r.), Skarbca Obligacji Globalnych (340 mln zł), Skarbca Lokacyjnego (236 mln zł) i Skarbca Multiasset (to FIZ, brak danych o jego aktywach). 

- Rozglądaliśmy się za osobą, która ma doświadczenie w zarządzaniu dużymi portfelami instrumentów dłużnych zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych. Dlatego powierzając Kamilowi zarządzanie funduszami dłużnymi, które są istotną częścią oferty produktowej Skarbiec TFI, liczymy na znaczny wzrost naszego udziału w tym segmencie funduszy - mówi Dariusz Lasek, członek zarządu Skarbiec TFI, który zajmie się zarządzaniem funduszem Skarbiec Kasa (824 mln zł aktywów netto).

Zastąpi Jakuba Krawczyka, który żegna się z TFI. Ze Skarbca odchodzi również Tomasz Wronka, który zarządzał Top Funduszem Akcji, Top Funduszem Stabilnym i funduszem Rynków Surowcowych. Za ten ostatni odpowiedzialny będzie Edgar Mikołajek. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu