Skarbiec przejmuje zarządzaniem funduszem Trigona

opublikowano: 27-09-2018, 11:40

Skarbiec TFI przejmuje zarządzanie portfelem i ryzykiem funduszu Trigon Globalni Liderzy Wzrostu FIZ.

To efekt porozumienia o strategicznej współpracy, na mocy którego giełdowe towarzystwo ma przejąć zarządzenie portfelem i ryzykiem kilku funduszy Trigon TFI. 

Ewa Radkowska-Świętoń
Zobacz więcej

Ewa Radkowska-Świętoń Fot. ARC

Pierwsza decyzja dotyczy funduszu Trigon Globalni Liderzy Wzrostu. Co ciekawe, to fundusz autorski Michała Cichosza i Tomasza Piotrowskiego, utworzony po tym, jak obaj przeszli ze Skarbca do Trigona w 2015 r. Obu Skarbiec zamierza ponownie zatrudnić.

- Realizujemy strategię wzrostu aktywów i wzmacniania kompetencji w zakresie inwestycji w akcje zagraniczne. Zarówno Michał Cichosz, jak i Tomasz Piotrowski są nam bardzo dobrze znani. Jestem przekonana, że dzięki ich doświadczeniu będziemy w stanie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów - mówi Ewa Radkowska-Świętoń, prezes Skarbca TFI.

Trigon Globalni Liderzy Wzrostu FIZ to fundusz inwestujący w spółki wzrostowe, w szczególności z sektorów, tzw. nowej ekonomii.

Towarzystwa prowadzą rozmowy dotyczące przejęcia zarządzanie portfelami kolejnych funduszy. W porozumieniu, zawartym kilka tygodni temu, była mowa także o funduszach: Trigon Medycyny i Innowacji, Globalny Fundusz Medyczny, Trigon Stabilny Dochód i Trigon Obligacji. Wszystkie to fundusze inwestycyjne zamknięte.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu