Kamper z Wrześni

opublikowano: 20-06-2018, 22:00

W fabryce firmy Volkswagen Poznań we Wrześni mają być produkowane kampery california XXL. Na razie nie wiadomo, od kiedy.

— Decyzja zapadła w ostatnich dniach. W naszym zakładzie są już pierwsze czteryprototypy californii XXL — mówi Jens Ocksen, prezes wielkopolskiej spółki.

Fot. ARC

Według niego, seryjna produkcja auta to kwestia „najbliższych miesięcy”. Co roku z wrześnieńskiej fabryki ma wyjeżdżać ok. 2 tys. takich wozów. Nowy kamper Volkswagena został zaprezentowany po raz pierwszy na przełomie sierpnia i września zeszłego roku na targach w Duesseldorfie, a w kwietniu samochód można było obejrzeć na targach Poznań Motor Show 2018. Dzięki temu, że nowa california jest zbudowana na bazie craftera, a nie — jak poprzednie wersje — transportera, kamper jest większy i pojemniejszy. Sama tylko część mieszkalna ma ponad 6,2 m. długości. Wewnątrz znajdują się: sypialnia z pełnowymiarowym łóżkiem, sypialnia dla dzieci nad kabiną kierowcy, kuchnia i łazienka z WC.  © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer, PAP

Polecane