Kanadyjczycy przejmują polską spółkę za 22 mln USD

opublikowano: 07-01-2020, 09:39

Notowany na giełdzie w Toronto CCL Industries Inc. ogłosił zawarcie wiążącej umowy przejęcia spółki Flexpol Sp. z.o.o. z Płocka za ok. 22 mln USD.

Początek działalności polskiej spółki to 1996 rok kiedy powołała ją do życia Petrochemia Płock. Od tego czasu osiągnęła dominującą pozycję na rynku polipropylenowej folii BOPP wykorzystywanej do produkcji opakowań miękkich. Od 2004 roku Flexpol jest częścią grupy Supravis, jednego z większych graczy na rynku materiałów opakowaniowych z tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W komunikacie Kanadyjczycy informują, że Flexpol miał w 2019 roku ok. 70 mln USD sprzedaży, a skorygowany zysk EBITDA wyniósł 3,7 mln USD.

CCL Industries Inc., który określa się jako największy producent etykiet na świecie, liczy na zamknięcie transakcji w pierwszym kwartale. Zapowiada zmianę nazwy spółki z Płocka na Innovia Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy