Kanadyjski parlament gani Netflixa

opublikowano: 01-02-2019, 12:53

Parlament Kanady przyjął wniosek, że Netflix powinien zrekompensować mieszkańcom Lac-Megantic z prowincji Quebec, wykorzystanie materiału z katastrofy kolejowej z 2013 r. w swoim postapokaliptycznym filmie o przetrwaniu, "Bird Box" (Nie otwieraj oczu), donosi serwis AP.

Materiał filmowy dotyczył katastrofy poruszającego się bez nadzoru pociągu przewożącego cysterny z ropą naftową, który zjeżdżając ze zbocza wypadł z torów i eksplodował w potężną kulę ognia, zabijając 47 osób.

Wniosek nie jest wiążący, ale stanowi poważną naganę ze strony kanadyjskiego parlamentu za wykorzystanie materiału z wybuchu kolejowego w "Bird Box" oraz w serii "Travelers".

Posłowie głosowali za tym, by Netflix usunął wszystkie obrazy z tragedii Lac-Megantic, bo dla wielu osób będzie przywracał tragiczne wspomnienia. Netflix przeprosił, ale odmówił usunięcia zdjęć twierdząc, że licencjonował materiał wideo od dostawcy usług stockowych, firmy Pond 5.

Dyrektor ds. polityki publicznej Netflix Corie Wright powiedziała, że firma "rozumie, że wiele osób odczuwa frustrację i smutek widząc obrazy tego tragicznego wydarzenia", ale firma nie może wprowadzić zmian w "skończonym materiale".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy