Kandydaci KRRiT na prezesa UKE

(Tadeusz Stasiuk)
25-04-2006, 08:12

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała trzech kandydatów na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Nowego szefa UKE wskaże spośród nich premier.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała trzech kandydatów na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Nowego szefa UKE wskaże spośród nich premier.

    Są to: Ewa Gołębiowska (była dyrektor departamentu rynku pocztowego Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty), Andrzej Jacek Piotrowski (wykładowca w Zakładzie Podstaw Telekomunikacji na Politechnice Warszawskiej) i Andrzej Polaczkiewicz (ekonomista z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego).

Konkurs na kandydatów na stanowisko prezesa UKE został ogłoszony przez Krajową Radę na początku marca. Zgodnie z ustawą medialną z końca grudnia 2005 r. prezesa UKE spośród trzech kandydatów wyłonionych przez KRRiT wskazuje premier. Od momentu stworzenia UKE w miejsce Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty p.o. prezesem była wiceminister transportu i budownictwa Anna Streżyńska. 

WST, Presserwis 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kandydaci KRRiT na prezesa UKE