Kapitulacja funduszy grających na osłabienie dolara

opublikowano: 22-03-2021, 15:21

Wzrost rentowności obligacji skarbowych USA spowodował, że fundusze hedgingowe wycofały się z gry na dalsze osłabienie dolara amerykańskiego.

Lewarowane fundusze stały się kupującymi netto dolara amerykańskiego w tygodniu zakończonym 16 marca, podczas którego doszło do przełamania przez rentowności obligacji USA kluczowych poziomów. Fundusze zwiększyły grę na osłabienie japońskiego jena i euro, a także zaczęły stawiać na umocnienie dolara nowozelandzkiego, wynika z danych opublikowanych przez amerykańską Komisję Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC).

Niektórzy stratedzy uważają, że odwracanie pozycji przez fundusze na rynku dolara może przybrać na sile.

- To rynek obligacji rządził dolarem amerykańskim przez ostatnie kilka miesięcy i wydaje się, że to się nasila – powiedział Alvin T. Tan, szef strategii rynku walutowego w RBC Capital Markets.- Oczekiwałbym dalszego pokrywania krótkich pozycji na dolarze – dodał.

W tym roku gra na spadek dolara przyniosła 1,8 proc. straty. Przez kolejnych osiem miesięcy, do końca grudnia, generowała zyski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane