Karkosik i Rydzyk startują

KL
opublikowano: 16-06-2009, 00:00

Telefonia komórkowa Centernetu dla Radia Maryja ruszy w lecie, wraz z pielgrzymką na Jasną Górę.

Telefonia komórkowa Centernetu dla Radia Maryja ruszy w lecie, wraz z pielgrzymką na Jasną Górę.

Centernet, operator kontrolowany przez Romana Karkosika, i Fundacja Lux Veritatis uruchomią usługi telekomunikacyjne dla społeczności Radia Maryja, TV Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, "Naszego Dziennika" i Fundacji Nasza Przyszłość. Porozumienie podpisały w zeszłym roku. Teraz jest ostateczna umowa. Centernet szacuje jej wartość na 160 mln zł.

— Nowe usługi pod marką "wRodzinie" oficjalnie uruchomimy latem. Start będzie połączony z bardzo ważnym wydarzeniem, jakim jest coroczna pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę — mówi Grzegorz Tomczyk, wiceprezes Centernetu.

— Nasza strategia zakłada budowanie nowych marek skierowanych do jednorodnych pod względem modelu korzystania z telefonii komórkowej i potrzeb społeczności — dodaje Grzegorz Tomczyk.

Usługa będzie świadczona z wykorzystaniem infrastruktury Centernetu i roamingu krajowego (PTC).

— Na razie mamy trzy stacje bazowe w Toruniu i planujemy sukcesywną budowę następnych — mówi wiceprezes.

Centernet planuje już uruchomienie kolejnych usług, m.in. dla wędkarzy oraz marki Extreme, skierowanej do klientów młodych i aktywnych.

— To ciekawy pomysł. Nawet jeżeli tylko część słuchaczy i widzów da się przekonać do korzystania z nowych usług komórkowych, będzie to sukces. To naprawdę duża i zdyscyplinowana grupa docelowa — uważa Paweł Olszynka z firmie badawczej PMR.

Ta cecha może mieć kapitalne znaczenie w przypadku słuchaczy Radia Maryja posiadających już komórki. Będą bardziej skłonni do przejścia do nowego operatora. Porozumienie z radiem daje Centernetowi dobry start. Zwłaszcza że firma wchodzi na rynek późno i wolnych nisz pozostało już niewiele.

— Ojciec Rydzyk, mimo kłopotów np. z odwiertami, robi wrażenie sprawnego biznesmena. We współpracy z Romanem Karkosikiem ma spore szanse na powodzenie nowego przedsięwzięcia — komentuje Paweł Olszynka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane