Karnowski odchodzi z PKP

KAP
opublikowano: 30-11-2015, 15:49

Jakub Karnowski, dotychczasowy prezes, i Piotr Ciżkowicz, członek zarządu, rezygnują z kierowania kolejową grupą PKP.

Zarząd grupy PKP jest na pierwszym miejscu wśród w typowanych do odwołania z państwowych firm. Okazuje się jednak, że wywodzący się z biznesu – Jakub Karnowski i Piotr Ciżkowicz – nie będą czekać na wręczenie im wypowiedzeń. Sami postanowili zrezygnować z kierowania kolejową grupą.

Zobacz więcej

Jakub Karnowski

Marek Wiśniewski

„Jeszcze cztery lata temu PKP były synonimem niewydolnego przedsiębiorstwa, dla którego klient stanowił zło konieczne. Gdy wraz z naszymi współpracownikami rozpoczynaliśmy reformę spółek grupy, wiele osób nie wierzyło, że można z nich stworzyć nowoczesne, działające według rynkowych zasad, firmy. Jednak się udało. Mamy nadzieję, że pozytywne zmiany będą kontynuowane. Deklarujemy nowemu kierownictwu grupy PKP pełne wsparcie w przekazaniu doświadczeń z ostatnich lat, gdyż przed polską koleją jest jeszcze dużo wyzwań. Kibicujemy grupie PKP i wszystkim jej pracownikom” – napisali w oświadczeniu Jakub Karnowski i Piotr Ciżkowicz.

Z informacji „PB” wynika, że koleją pokieruje polityk - Bogusław Kowalski.
Dotychczasowa ekipa przekonuje, że zostawia rozpędzoną kolejową lokomotywę, wśród zasług, wymieniając m.in. redukcję z 4 do 0,5 mld zł długów oraz prywatyzację i poprawę komfortu podróży.

Więcej dowiesz się z wtorkowego "Pulsu Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Karnowski odchodzi z PKP