Każdego turystę stać na Katowice i Łódź

opublikowano: 16-01-2020, 22:00

Portal Airbnb umieścił Katowice i Łódź w pierwszej dziesiątce najtańszych europejskich miast na krótki wypad.

W dobie stosunkowo tanich i łatwo dostępnych biletów lotniczych turystyka weekendowa zyskała popularność. Serwis kanapowy przychodzi z pomocą tym, którzy lubią krótkie, spontaniczne podróże do zagranicznych miast, ale na miejscu też nie chcą za dużo wydawać. Opracował więc listę najtańszych miast dla amatorów tzw. city break na podstawie cen pojedynczych noclegów oferowanych na portalu.

Na pierwszym miejscu znalazł się Mostar (Bośnia i Hercegowina). Historyczne miasto, którego obie części łączy słynny Stary Most, oferuje pobyt z noclegiem już za 22 GBP od osoby. Na drugim miejscu plasuje się rumuńskie Sibu, stolica Transylwanii — 28 GBP, a tuż za nim jest macedońska stolica Skopje — 30 GBP. Łódź wylądowała na 6. miejscu — 32 GBP, a Katowice na 9. — 35 GBP.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy