KCI poszuka inwestora dla wydawcy "Rzeczpospolitej"

opublikowano: 29-03-2021, 07:51
aktualizacja: 29-03-2021, 07:52

Deloitte Advisory na zlecenie KCI dokona przeglądu opcji strategicznych spółki zależnej Gremi Media, która jest wydawcą m.in. dzienników “Rzeczpospolita” i “Gazeta Giełdy Parkiet”.

Deloitte Advisory zobowiązało się m.in. do przygotowania i przeprowadzenia procesu sprzedaży posiadanych przez KC akcji Gremi Media.

"Umowa z Deloitte Advisory zakłada przeprowadzenie potencjalnej rransakcji w drodze otwartego procesu pozyskania od zainteresowanych inwestorów ofert nabycia akcji GM SA“ - podało KCI.

“Wśród obecnie rozważanych przez Emitenta potencjalnych opcji strategicznych znajduje się - ale nie wyłącznie - pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego zainteresowanego nabyciem akcji GM SA, zawarcie aliansów strategicznych oraz inne, które pojawić się mogą w toku realizacji procesu, włączając w to również, w razie potrzeby, wycofanie akcji GM SA z obrotu na rynku NewConnect“ - dodano.

Akcje Gremi Media notowane są na NewConnect. Kapitalizacja spółki to 237 mln zł, a niespełna 82 proc. akcji należy do KCI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane