KE: wzrost gospodarczy w Polsce taki jak w Niemczech

PAP
opublikowano: 13-09-2010, 11:15

Wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie w tym roku 3,4 proc. PKB. Taki sam wzrost PKB wystąpi w Niemczech, które są największą unijną gospodarką - podała Komisja Europejska w opublikowanych w poniedziałek prognozach gospodarczych.

O ile w ostatnich, majowych prognozach KE to Polska, wraz ze Słowacją, była liderem wzrostu gospodarczego w UE, to według jesiennych prognoz Polskę dogoniły Niemcy. KE radykalnie zrewidowała w górę prognozy tegorocznego rozwoju niemieckiej gospodarki z 1,2 proc. PKB w maju do 3,4 proc. W przypadku Polski, rewizja w górę nastąpiła z poziomu 2,7 proc. PKB.

KE bardziej optymistycznie niż w maju prognozuje także wzrost PKB w strefie euro (1,7 proc.) oraz w całej UE (1,8 proc.).

Spośród siedmiu największych gospodarek UE, objętych poniedziałkowymi prognozami: Niemcami, Hiszpanią, Włochami, Holandią, Francją, Wielką Brytanią i Polską, tylko w Hiszpanii KE prognozuje spadek PKB, w wys. 0,3 proc.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane