KE zatwierdza plan wychodzenia Grecji z kryzysu

DI, PAP
opublikowano: 03-02-2010, 14:34

Komisja Europejska zatwierdziła w środę plan wyjścia Grecji z kryzysu, obejmując ten kraj wzmożonym nadzorem i zalecając dalsze oszczędności budżetowe, tak by ograniczyć deficyt z 12,7 do 3 proc. PKB do 2012 r.

Jednocześnie KE wszczęła postępowanie przeciwko pogrążonej w tarapatach finansowych Grecji za przekazywanie do Brukseli nieprawdziwych danych co do sytuacji makroekonomicznej państwa. KE uznała, że Grecja nie dopełniła obowiązku "komunikowania wiarygodnych statystyk budżetowych", zaskakując pod koniec zeszłego roku KE, strefę euro i rynki finansowe informacjami o rzeczywistej skali deficytu finansów publicznych.

W ramach wzmożonego nadzoru, KE domaga się od Grecji ujawnienia dalszych szczegółów zapowiedzianych już środków fiskalnych, a także przedstawienia kalendarza ich wdrażania w najbliższych tygodniach. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane