Czytasz dzięki

KGHM będzie produkować płyny do dezynfekcji

AR
opublikowano: 13-03-2020, 12:02

Surowcowa spółka skarbu państwa wyprodukuje płyny dezynfekujące dla szpitali, urzędów i firm - poinformowało KGHM w komunikacie prasowym.

Infrastruktura spółki NITROERG, która należy do grupy kapitałowej KGHM, zostanie wykorzystana do produkcji płynów dezynfekujących. Decyzję w tej sprawie w związku z ryzykiem wybuchu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce podjął  Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź.

– To czas wyzwań, ale też szczególnej mobilizacji. Działamy na rzecz naszych pracowników, lokalnych społeczności i samorządów oraz całej Polski – komentuje Marcin Chludziński.'

Grupa informuje, że dzięki tak zwanej szybkiej ścieżce w zakresie konsultacji i rozpoczęciu procedury uzyskiwania zgody Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, KGHM ma szansę już w najbliższych dwóch tygodniach produkować nawet 20 ton substancji bioczynnych na dobę. Trafią one do polskich szpitali, urzędów i firm.

W KGHM wprowadzono też specjalne procedury dla pracowników. Grupa przekazała 10 tys. maseczek p2 do władz województwa dolnośląskiego i Ministerstwa Zdrowia. Do dyspozycji Starostwa Powiatowego w Głogowie oddano z kolei budynek, który może być wykorzystany dla celów kwarantanny.

"Firma jest gotowa także do przekazania niektórych budynków uzdrowiskowych do podobnych celów" - czytamy w komunikacie prasowym. 

KGHM informuje też, że jedna ze spółek grupy ma "możliwość sprawdzania na swoich maszynach testów na obecność Koronawirusa SARS CoV-2". Do akcji pomocy starszym osobom „Bądź dobrym sąsiadem” włączył się z kolei wolontariat KGHM, który zasilają pracownicy spółki.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy