KGHM i Tauron dogadały się ws. Blachowni

DI
opublikowano: 23-03-2010, 14:16

KGHM podpisał porozumienie z Tauronem w  sprawie powołania spółki Elektrownia Blachownia Nowa. Nowa spółka zbuduje elektrownię węglową o mocy 910 MW na terenie PKE Elektrowni Blachownia w  Kędzierzynie-Koźlu - podały spółki w komunikacie prasowym.

Porozumienie zostało podpisane pomiędzy KGHM Polska Miedź a Tauron Polska Energia i jego spółką zależną Południowym Koncernem Energetycznym. To efekt listu intencyjnego podpisanego pomiędzy KGHM Polska Miedź SA a Tauron Polska Energia SA w kwietniu 2009 r. Na jego podstawie partnerzy przygotują niezbędne dokumenty do powołania spółki celowej. Jeszcze w tym roku opracowane i podpisane powinny zostać umowy spółki i wspólników oraz przeprowadzone niezbędne procedury z instytucjami zewnętrznymi.

Budowa bloku energetycznego zostanie sfinansowana ze środków własnych partnerów i kredytu zaciągniętego przez nową spółkę.

Jeden z priorytetów strategii KGHM Polska Miedź na lata 2009-2018 to dywersyfikacja źródeł przychodu i wejście w branżę energetyczną. Z kolei priorytetem dla Taurona zapisanym w strategii korporacyjnej do 2012 r. z perspektywą do 2020 r.  jest odbudowa mocy wytwórczych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / KGHM i Tauron dogadały się ws. Blachowni