KGHM lokomotywą WIG20

KZ
opublikowano: 2010-09-29 10:17

Poziom 2600 pkt. znów stał się celem dla byków, a środkiem do jego osiągnięcia są przede wszystkim akcje KGHM. Dzielnie sekundują mu inne państwowe tuzy: PGNiG, PKO BP i PKN Orlen.

Krótko po otwarciu indeks WIG20 przekroczył 2600 pkt., ale kupującym nie udało się utrzymać zdobytych pozycji. Obroty są duże (prawie 500 mln zł na WIG20 po 75 minutach sesji) i koncentrują się na KGHM (200 mln zł). Kurs miedziowej spółki mocno rośnie dzięki m.in. rekomendacji od Goldman Sachs, z ceną docelową 146 zł, o 25 proc. wyższą, niż obecna cena na GPW.

W gronie blue chipów wyróżniają się też PGNiG, PKN Orlen i PKO BP.

Udany debiut zalicza producent słodyczy Otmuchów. W obrocie znalazły się mało płynne (i z tego powodu mocniej się wahające) akcje i bardziej płynne prawa do akcji.

Roczny szczyt notowań z impetem przebija kurs PKM Duda. Obroty są spore.

Dużym wzięciem nadal cieszą się też akcje Centrozapu, chwalonego przez specjalistów, ankietowanych kilka dni temu przez „PB”.

Nie zwalnia tempa EFH, drożejące dziś krótko po otwarciu o ponad 10 proc. Spółka podniosła podawaną niedawno prognozę wyników na ten rok z 18 do 21 mln zł (EBIT) i z 27 na 30 mln zł (EBITDA).

O ponad 3 proc. spadają notowania Orbisu. Spółka zależna – Orbis Travel – złożyła wniosek o upadłość.