KGHM może sprzedać udziały w Tauronie

opublikowano: 28-05-2013, 18:50

KGHM Polska Miedź może sprzedać posiadany pakiet udziałów w Tauronie, skupiając się na nowych przedsięwzięciach górniczych, informuje Reuters powołując się na wypowiedź Doroty Włoch, wiceprezesa spółki.

Kontrolowany przez państwo koncern miedziowy planował zainwestować więcej środków w krajowy sektor energetyczny, jednak spadek cen energii zmusił spółkę do rewizji swojej strategii.  Ma ona skupić się w długim terminie na core businessie.

Włoch wyjaśniła, że spółka analizowała sprzedaż 10,4 proc. udziałów w Tauronie, warty około 250 mln USD, ale spółka nie spieszy się z tym.

„Dlaczego mamy podejmować nerwowe kroki w tej chwili. Chcę zaznaczyć, że do sprzedaży Tauronu dojdzie, kiedy będziemy mieli kolejny wartościowy projekt górniczy” – powiedziała Włoch w wywiadzie.

Odkąd KGHM kupił udziały w Tauronie w 2010 r. wycena akcji drugiego pod względem wielkości koncernu energetycznego w Polsce obniżyła się o 15 proc

Na 18 czerwca przewidziane jest posiedzenie Rady Nadzorczej KGHM, które zając się ma projektem nowej strategi koncernu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu