KGHM niezasłużenie tani?

opublikowano: 26-03-2017, 22:00

Analitycy DM BOŚ podnieśli o 98 proc., do 171,4 zł, cenę docelową akcji KGHM. Radzą je kupować.

Za pozytywną rekomendacją (do tej pory brzmiała „trzymaj”) stoją trzy powody. Specjaliści dostrzegają pozytywne aspekty makroekonomiczne, bardziej związane z umocnieniem dolara niż z cenami miedzi. „Zakładamy w naszych długoterminowych prognozach cenę miedzi na poziomie 6500 USD/t, czyli nieznacznie powyżej cen z ostatnich trzech miesięcy (5700-6000 USD/t), ale prawie na poziomie średniej ceny miedzi notowanej w latach 2005-16. Nasze średniocykliczne założenie cenowe nie jest ani konserwatywne, ani optymistyczne, dopiero nasze założenia kursowe wpływają pozytywnie na prognozy. Zakładamy, że w przewidywalnej przyszłości kurs USD/PLN ustali się na poziomie 4,0 zł, pomimo że w ciągu ostatnich 12 lat średni kurs wyniósł 3,16 zł. Wpływ kursów walut na rachunek wyników spółki jest znaczny. Nasza docelowa prognoza EBITDA dla KGHM w wysokości 6,25 mld zł zmaleje o około 2,2 mld zł, jeśli podstawimy kurs 3,16 zł” — podano.

Analitycy DM BOŚ uważają także — wbrew opinii rynku — że Sierra Gorda ewoluuje w kierunku samowystarczalnego podmiotu, który ma zdolność generowania przepływów pieniężnych pozwalających na finansowanie inwestycji i obsługę długu zewnętrznego. Eksperci zwracają też uwagę, że akcje KGHM notowane są przy niewygórowanych wskaźnikach P/E i EV/EBITDA (odpowiednio około 8 i 6 na 2017 r.). „Optymistycznie zakładamy w 2018 r. dalszą poprawę wyników KGHM, co może sugerować, że spółka jest niezasłużenie tania” — głosi raport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu