KGHM ogłosił konkurs na dwóch członków zarządu

PAP
opublikowano: 26-07-2018, 10:52

Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź S.A. zdecydowała o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na dwa stanowiska w zarządzie spółki: wiceprezesa ds. rozwoju oraz wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak podano w komunikacie, kandydaci na oba stanowiska powinni m.in. posiadać: wykształcenie wyższe lub wykształcenie wyższe uzyskane za granicą uznane w Polsce na podstawie przepisów odrębnych, co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

KGHM
Zobacz więcej

KGHM Fot. Łukasz Grudniewski

Ponadto, kandydaci powinni posiadać m.in. doświadczenie w zakresie działalności gospodarczej, w tym kierowania podmiotami gospodarczymi; wiedzę o zakresie działalności spółki oraz o sektorze, w którym działa spółka; znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz znać język angielski, dodatkowym atutem będzie znajomość innych języków obcych.

Kandydatem nie może być osoba, która m.in. pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego, wchodzi w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań, czy jest zatrudniona przez partię polityczną.

Chętni na oba stanowiska powinni złożyć swoje zgłoszenia do 17 sierpnia br.

Spółka podała, że rozmowy kwalifikacyjne z chętnymi na oba stanowiska odbędą się 21 sierpnia 2018 r. w siedzibie spółki w Lubinie. W przypadku chętnych na wiceprezesa ds. rozwoju rozmowy będą trwały od godziny 9., a z kandydatami na wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych - od godziny 13.

W czerwcu rada nadzorcza KGHM powołała Marcina Chludzińskiego na prezesa spółki, a na wiceprezesów: Katarzynę Kreczmańską–Gigol (ds. finansowych) oraz Radosława Stacha (ds. produkcji).

Prezesa i wiceprezesów powołano z dniem zakończenia walnego zgromadzenia KGHM, które m.in. zatwierdziło sprawozdanie finansowe za 2017 rok na trzyletnią kadencję, rozpoczętą 6 lipca br.

KGHM Polska Miedź jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących miedź. Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi, posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów.

Skarb Państwa posiada 31,79 proc. akcji spółki. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KGHM ogłosił konkurs na dwóch członków zarządu