KGHM podbiera speca PZU

opublikowano: 01-08-2018, 22:00

Janusz Krystosiak, jeden z najbardziej cenionych ekspertów od relacji inwestorskich, przechodzi do miedziowego koncernu.

Mocny transfer do KGHM. Według nieoficjalnych informacji „PB”, miedziowy koncern zmieni szefa relacji inwestorskich. Skusił Janusza Krystosiaka, doświadczonego i cenionego przez zarządzających funduszami eksperta. Krystosiak przechodzi do KGHM z PZU, w którym pracuje od 1999 r. Początkowo był zatrudniony w dziale finansowym i kontrolingu, w 2008 r. przeszedł do zespołu, który pracował nad debiutem na warszawskiej giełdzie (nastąpił w 2010 r.). Od stycznia 2012 r. jest koordynatorem relacji inwestorskich. Zespół, którego jest członkiem, zdobył wiele nagród za jakość relacji inwestorskich, m.in. pierwsze miejsce w tej kategorii w 2013 r. w rankingu Giełdowa Spółka Roku, najstarszym i najbardziej prestiżowym badaniu spółek, organizowanym przez „Puls Biznesu”. W tegorocznej edycji prestiżowego europejskiego rankingu relacji inwestorskich Extel zdobył piąte w Polsce i 10. miejsce w regionie.

Janusz Krystosiak praktycznie całą swą 20-letnią karierę przepracował w
PZU. Teraz będzie dbał o relacje z inwestorami spółki z Dolnego Śląska.
Zobacz więcej

ŻYCIOWA ZMIANA:

Janusz Krystosiak praktycznie całą swą 20-letnią karierę przepracował w PZU. Teraz będzie dbał o relacje z inwestorami spółki z Dolnego Śląska. Fot. ARC

Na korytarzach KGHM komunikacja z rynkiem i pozytywne postrzeganie spółki przez inwestorów jest oczkiem w głowie Marcina Chludzińskiego, nowego prezesa. Janusz Krystosiak to kolejny menedżer z rynku, który zasila dolnośląski koncern.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że do KGHM przeszło grono osób z rynkowym doświadczeniem, których wspólnym mianownikiem jest praca w Fundacji Republikańskiej. Jednym z jej twórców był obecny prezes KGHM.

Janusz Krystosiak zastąpi Tomasza Poźnika, któremu — według naszych informacji — niedługo wygasa kontrakt. Kto zastąpi go w PZU? Według naszych informacji, dział relacji inwestorskich największego polskiego ubezpieczyciela przechodzi spore zmiany, ale spółka nie chciała ich komentować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu