KGHM śle sygnały akumulacji

Dariusz Karolak
23-04-2001, 00:00

KGHM śle sygnały akumulacji

KGHM buduje opóźnioną w fazie do WIG20 formację podwójnego dna. Linia szyi przy 21,1 była w piątek testowana, a dynamika wolumenu sugeruje, że próby będą ponawiane. Może nawet dzisiaj, bo miedź na LME rośnie, a jej cena jest silnie skorelowana z kursem KGHM. Wyniki za I kw. jak na obecne extremalne warunki okazały się lepsze niż można było oczekiwać i prawdopodobnie są wliczone w ceny Szybkie oscylatory wygenerowły sygnały kupna, co w połączeniu w bliskim linii szyi zamknięciem tygodnia zwiększa szanse jej pokonania. Bardzo dobry sygnał nadszedł od wskaźników ruchu kierunkowego. DI+ pokonał od dołu DI- potwierdzając 7-miesięczną dodatnią dywergencję.

Przebicie 21,1 zł uzasadni kupno/trzymanie KGHM do poziomu 23,7 (odwrócona r-g-r, podwójne dno). Przy 22 zł opada linia szczytów od 14 IX, dlatego realizacja zasięgu wygeneruje kolejny sygnał kupna i może przedłużyć ruch do 14-miesięcznej linii oporu przy 29 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / KGHM śle sygnały akumulacji