KGHM szuka nowego prezesa

opublikowano: 13-03-2018, 10:05
aktualizacja: 13-03-2018, 10:06

Nowy prezes producenta miedzi i srebra ma się swobodnie poruszać na światowych salonach i nie może być czynnym politykiem.

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko prezesa KGHM ukazało się we wtorek rano. Kandydatury można zgłaszać do 27 marca.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Kandydat ma mieć m.in. wykształcenie wyższe i co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Ma też „posiadać wiedzę o zakresie działalności spółki oraz o sektorze, w którym działa”.

W ogłoszeniu nie ma standardowego zapisu o wymogu znajomości języka angielskiego, jest za to mowa o „swobodzie poruszania się w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz umiejętności pracy w złożonych zespołach menedżerskich”. Dla KGHM to ważne, skoro ma złoża metali w Chile, Kanadzie, USA, a jego ważnym partnerem biznesowym jest japońskie Sumitomo.

W ogłoszeniu znajduje się też obszerny punkt, który wyklucza kandydatów zaangażowanych w działalność partyjną. Startować w konkursie nie może osoba, która „pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego”. Nie może też być to osoba, która „jest zatrudniona przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie innej umowy o podobnym charakterze”.

Rozmowy kwalifikacyjne przewidziano na 3 kwietnia 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / KGHM szuka nowego prezesa