KHW może wejść na GPW w II poł. 2011

DI, PAP
opublikowano: 09-09-2010, 12:11

Katowicki Holding Węglowy (KHW) może zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w drugiej połowie 2011 roku. Z  emisji akcji mógłby pozyskać 1,5 mld zł - poinformował w czwartek podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prezes spółki Stanisław Gajos.

"Nasi doradcy prywatyzacyjni są zdania, że z debiutem giełdowym powinniśmy zaczekać do publikacji wyników za pierwsze półrocze 2011 roku. Debiut spółki byłby w takim razie możliwy w drugiej połowie 2011 roku" - powiedział Gajos dziennikarzom.

Dodał, że z emisji akcji KHW może pozyskać około 1,5 mld zł, a po emisji udział Skarbu Państwa w akcjonariacie spółki spadłby do 51 proc.

Gajos spodziewa się, że na koniec 2010 roku KHW będzie miał przychody porównywalne z przychodami osiągniętymi w 2009 roku, czyli około 4 mld zł, nie ma natomiast szacunków co do zysku netto. Jego zdaniem może on wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu mln zł. "Jeśli utrzymają się obecne tendencje na rynku to spodziewam się poprawy wyników w 2011 roku" - powiedział.

W środę w Krynicy o możliwej prywatyzacji spółek węglowych - KHW i Jastrzębskiej Spółki Węglowej - mówił wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. "Są przygotowania i Katowicki Holding Węglowy przeprowadził już procedurę społeczną. Jest akceptacja dla prywatyzacji, natomiast do tej pory nie było dobrej koniunktury" - powiedział Pawlak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KHW może wejść na GPW w II poł. 2011