Kiciński sprzedaje telefon na Kickstarterze

GSU
opublikowano: 24-09-2019, 21:51

Polska firma technologiczna Mudita, założona przez Michała Kicińskiego, współtwórcę CD Projektu, rozpoczęła na platformie Kickstarter przedsprzedaż Mudita Pure - minimalistycznego telefonu komórkowego.

Pierwszy polski minimalistyczny telefon ma na celu poprawę jakości życia we współczesnym świecie. Opracowane przez polskich inżynierów urządzenie  jest przeznaczone dla osób, które chcą pozostać w kontakcie, jednocześnie zachowując zdrowe relacje ze swoim telefonem.

Mudita Pure
Wyświetl galerię [1/2]

Mudita Pure Mudita

- Każdego dnia jesteśmy przeładowani informacjami i coraz trudniej jest nam znaleźć wewnętrzny spokój. Jako zespół Mudity wierzymy, że wspaniałe rzeczy dzieją się, gdy jesteśmy w pełni obecni. Ponieważ duże firmy technologiczne dążą do pozyskania jak największej naszej uwagi, naruszają naszą prywatność, zachęcają do jak najdłuższego korzystania z ich urządzeń lub platform, Mudita chce zrobić coś odwrotnego. Poprzez edukację i tworzenie nowych rozwiązań chcemy pomagać ludziom w budowaniu bardziej zrównoważonych relacji z technologią – mówi Michał Kiciński.

W kilka godzin od uruchomienia przedsprzedaży na Kickstarterze wzięło w niej udział blisko 500 osób, a wpłacona kwota to 130 tys. USD. Przedsprzedaż na platformie potrwa do 24 października.

Pomimo, że współtwórca CD Projektu widział wiele korzyści, jakie technologia wnosi do codziennego życia, był równocześnie zaniepokojony wpływem, jaki może ona wywierać zdrowie i samopoczucie. To było inspiracją do założenia Mudity - firmy technologicznej, która za cel stawia sobie promowanie bardziej zrównoważonego życia we współczesnym świecie.

W ocenie Michała Kicińskiego telefon, którego przedsprzedaż właśnie ruszyła, może być używany np. jako drugi telefon, pomagający wieczorami, w weekendy lub święta w odłączaniu się od sieci, aby w spokoju spędzić czas z najbliższymi.

Jednym z kluczowych wyróżników urządzenia jest  antena z bardzo niską wartością współczynnika absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR)  0,08 W/kg. Poprzez brak przeglądarki internetowej, aplikacji, gier i dostępu do portali społecznościowych - Mudita Pure, ma na celu ograniczenie rozproszenia uwagi użytkownika, dając możliwość cieszenia się życiem, offline.  Bateria o dużej pojemności 1900 mAh ma starczać na kilka dni. Szacowany czas pracy baterii to 14 dni w trybie czuwania.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy