Kierowcy docenili promocję na A4

Odcinek autostrady A4 Kraków—Katowice jest jednym z najpopularniejszych w Polsce. Mimo że przejazd słono kosztuje, liczba użytkowników wciąż rośnie.

Często powoduje to jednak korki przez bramkami opłat. Stalexport Autostrada Małopolska, operator trasy, stara się więc promować automatyczne płatności, pozwalające na przejazd bez konieczności zatrzymywania się i płacenia w budce przy szlabanie. Dotychczas jednak z dostępnej na A4 aplikacji Autopay korzystało jedynie 3,8 proc. użytkowników. Od stycznia 2020 r. koncesjonariusz wprowadził promocję, dzięki czemu liczba przejazdów opłacanych za pośrednictwem Autopay wzrosła o 43 proc. w stosunku do danych z grudnia 2019 r. Z aplikacji chętnie korzystają użytkownicy trasy A1 Gdańsk—Toruń. Zarządzająca nią firma Gdańsk Transport Company podaje, że wskaźnik dziennych transakcji sięga 16 proc. Zdarza się też, że na niektórych stacjach poboru opłat wzrasta nawet do 30 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane