Kierowcy rajdowi zmienili auta

Krzysztof Kluska
04-01-2002, 00:00

Jeszcze przed zakończeniem ubiegłorocznej edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata pojawiały się sygnały o możliwych roszadach personalnych w poszczególnych zespołach rajdowych. Okazało się, że faktycznie kilku kierowców zmieniło stajnie i w sezonie 2002 zobaczymy ich w nowych samochodach. Wszystkie zmiany potwierdziła świeżo opublikowana lista zgłoszeń do pierwszej w tym roku eliminacji mistrzostw świata, rajdu Monte Carlo.

W teamie Peugeota obok Marcusa Gronholma zobaczymy mistrza świata Richarda Burnsa oraz Gila Panizziego. Fordami będą jeździć ci sami kierowcy co w ubiegłym roku, czyli Colin McRae i Carlos Sainz. Mitsubishi ma obecnie w swoim zespole Alistera McRae i Francoisa Delecoura. Z ciekawszych zmian należy jeszcze odnotować przejście do zespołu Subaru czterokrotnego mistrza świata Tomiego Makinena.

Kierowcy odbyli już pierwsze jazdy nowymi samochodami i jak twierdzą czują się w nich doskonale. Jak jest faktycznie okaże się dopiero na rajdowych trasach. Wszyscy jednak podchodzą do nowego sezonu z dużym optymizmem i zapowiadają ostrą walkę na oesach. Niestety, nic jeszcze nie wiadomo, jak będą wyglądały rodzime teamy. Warto przypomnieć, że w tym roku nie pojawią się w polskich rajdach zespoły sponsorowane przez koncerny tytoniowe. Tym samym nie wiadomo, w jakich barwach i jakich samochodach wystąpią najlepsi polscy kierowcy, czyli Janusz Kulig, Krzysztof Hołowczyc i Leszek Kuzaj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Kierowcy rajdowi zmienili auta