Kilka perełek można znaleźć

Maciej Bobrowski
opublikowano: 31-05-2010, 00:00

W kończącym się sezonie wyników kilka perełek można było znaleźć. Do tego grona należy zaliczyć City Interactive, który już poinformował o jeszcze lepszym drugim kwartale. Wyróżniłbym także Cinema City, który pokazał rekordowe wyniki w segmencie kinowym, oraz Agorę, której wynikom w kolejnych kwartałach będzie pomagała wcześniejsza redukcja kosztów oraz przyszła konsolidacja sieci kin Helios.

Były też spółki, które nie rozpieszczały wynikami. Tu wymieniłbym chociażby Energoinstal posiadający słaby portfel zamówień. Najwcześniej poprawy w tej spółce można oczekiwać w drugim półroczu.

Jeśli prześledzimy wyniki minionego kwartału pod kątem sektorowym to należy przyznać, że dobrze zaprezentowały się banki, których wyniki okazały się lepsze od konsensusu. Nieźle wypadły też spółki budowlane, choć pracom budowlanym w pierwszym kwartale nie sprzyjała sroga zima. Widać, że jest też coraz lepszy klimat u deweloperów. Choć ich wyniki mogą jeszcze pozostawiać sporo do życzenia, to zauważalna jest poprawa szczególnie w segmencie komercyjnym. Segment mieszkaniowy też wychodzi z dołka. Nadal jednak kuleją wyniki w branży materiałów budowlanych.

Maciej Bobrowski

dyrektor działu analiz BDM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Bobrowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy