Kim Dotcom pozwał Nową Zelandię, żąda 6,8 mld USD

opublikowano: 22-01-2018, 19:34
aktualizacja: 22-01-2018, 19:35

Kim Dotcom, założyciel serwisu internetowego MegaUpload, umożliwiającego dzielenie się plikami, pozwał rząd Nowej Zelandii. Żąda od niego 6,8 mld USD, informuje Endgadget.

Żądana kwota to odszkodowanie za zniszczony biznes i stracone możliwości biznesowe, naruszenie dobrego imienia, poniesione koszty prawne i stratę zarobków na domu, który wynajmował.

MegaUpload, który obecnie byłby wart ok. 10 mld USD, gdyby działał, został zamknięty w 2012 roku w Nowej Zelandii na wniosek amerykańskiego FBI. Amerykanie zarzucali serwisowi umożliwianie globalnego piractwa. Dotkom został aresztowany. Obecnie przekonuje w pozwie, że zarówno jego zatrzymanie, jak i zamknięcie firmy, której miał 68 proc. udziałów, było nielegalne. 

- Według prawa autorskiego Nowej Zelandii, naruszenie praw autorskich w Internecie nie jest przestępstwem – powiedział BBC Dotkom.

Wkrótce może dojść do jego ekstradycji do USA. Tam ma zostać oskarżony o naruszenie praw autorskich i pranie brudnych pieniędzy.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Endgadget

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu