Kino Polska ma inwestora

Marcin Gesing
30-01-2004, 00:00

Polska spółka, która pod koniec grudnia uruchomiła kanał tematyczny Kino Polska, pozyskała inwestora instytucjonalnego. Jest nim poznańska spółka BB Investment, która objęła w podwyższonym kapitale zakładowym 40,16 proc. Pozostałe udziały należą do twórcy kanału Grzegorza Molewskiego (49,8 proc.) i inwestora prywatnego Ryszarda Wojtaszka (10,04 proc.).

BB Investment nie ujawnia, jaką kwotą dofinansował spółkę Kino Polska TV. Wiadomo jednak, że jest ona zbliżona do 2 mln zł.

— Kolejne inwestycje w spółkę są możliwe. Rezerwujemy też środki na ewentulalność przejściowych problemów finansowych stacji — mówi Paweł Turno, prezes BB Investment.

Kanał, który rozprowadzany jest w 40 sieciach kablowych (m.in. Aster i Multimedia Polska) oraz platformach cyfrowych (Canal+, Polsat Cyfrowy), na razie utrzymuje się z opłat wnoszonych przez operatorów sieci.

— Szukamy nowego i niszowego pomysłu na reklamę, jednak nie będziemy na pewno przerywać filmów. Nie ukrywam również, że zastanawiamy się nad innymi kanałami tematycznymi — ujawnia Grzegorz Molewski.

Kino Polska jest kanałem filmowym poświęconym wyłącznie polskim dokonaniom w dziedzinie filmu dokumen- talnego, fabularnego i kina autorskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kino Polska ma inwestora