Klarna ma nowego partnera

opublikowano: 19-09-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Fintech dostarczy płatności buy now, pay later polskim klientom niemieckiej platformy e-commerce.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • z kim Klarna podpisała umowę o współpracy
  • dlaczego usługa płatności odroczonych zyskuje na popularności

Latem tego roku Klarna ogłosiła współpracę z LPP, największą w Europie Środkowo-Wschodniej firmą tworzącą modę. Zapowiedziała wówczas, że Polska stanowi dla niej ważny i perspektywiczny rynek. Wraz z jesiennymi chłodami szwedzki fintech zagościł nad Wisłą z usługą płatności odroczonych (buy now, pay later — BNPL) klientom wywodzącej się z Niemiec platformy e-commerce About You.

Działający obecnie na 26 rynkach hamburski jednorożec jest jedną z największych platform modowych i lifestyle’owych w Europie. W I kw. roku obrotowego 2022/23 kontynuował ekspansję zagraniczną i osiągnął ponad 0,5 mld EUR przychodów. About You ma 45 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, którym oferuje ponad 500 tys. artykułów ponad 3,5 tys. marek.

Klarna i About You współpracują ze sobą od 2020 r. Płatności odroczone Klarny dostępne są w sklepach online About Yoy na dziewięciu rynkach: w Niemczech, Austrii, Holandii, Danii, Szwecji, Belgii, Finlandii, Norwegii i Szwajcarii. Polska — oprócz Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Francji — jest kolejnym krajem, w którym firmy zaoferowały usługę BNPL.

— Polscy klienci szukają bardziej elastycznych i intuicyjnych opcji płatności. Dzięki współpracy z About You zaoferujemy kupującym więcej możliwości. Obie firmy podzielają przekonanie, że pozytywne doświadczenie zakupowe użytkowników w dłuższej perspektywie zdecyduje o konkurencyjności w e-commerce — mówi Łukasz Dwulit, country manager Poland w Klarnie.

Udostępniona przez Klarnę usługa „Kup teraz, zapłać za 30 dni” umożliwia opłacenie zakupów w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów. Wkrótce w About You dostępna będzie również opcja „Zapłać teraz”, umożliwiająca natychmiastową płatność za zakupy. Klarna ma 150 mln aktywnych użytkowników na świecie. Jej usługi dostępne są w 45 krajach.

Usługa „kup teraz, zapłać później”, jako forma zakupów na raty jest coraz popularniejsza na polskim rynku. Oferują ją m.in.: Twisto, Dotpay, PayU, PayPo, Przelewy24Now czy AllegroPay. Z badania Twisto wynika, że prawie 75 proc. największych e-sklepów w Polsce oferuje płatności odroczone co najmniej jednego operatora. Klarna ma co robić w Polsce, bo jej udział w rynku na razie jest niewielki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane