Klaster Expo liczy na targi w Jasionce

PAP, DI
opublikowano: 10-04-2016, 22:00

20 firm na Podkarpaciu połączyło siły, by współpracować przy realizacji nowych imprez wystawienniczych.

Na Podkarpaciu powstał klaster zrzeszający firmy z branży kongresowo-targowej. Wspólnym celem klastra Expo jest organizacja w regionie ważnych wydarzeń o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

O nowym klastrze poinformowano w piątek w Rzeszowie w trakcie trwających Targów Budownictwa i Nieruchomości. Koordynatorem działalności klastra jest Stowarzyszenie Expo Podkarpacie. Robert Bielówka, prezes stowarzyszenia, przypomniał, że historia targów w Rzeszowie ma już ćwierć wieku.

— W tym czasie zorganizowanych zostało kilkaset imprez, które odbywały się w różnych miejscach Rzeszowa. Przed nami nowy rozdział w tym zakresie, bo został wybudowany przez samorząd województwa nowy obiekt — Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce — mówi prezes.

Jego zdaniem, nowy obiekt stwarza nowe możliwości i nowe wyzwania szczególnie w zakresie organizacji ważnych imprez o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

— Mając na uwadze te wyzwania, grupa firm z Podkarpacia postanowiła połączyć siły i współpracować w zakresie realizacji nowych wydarzeń o charakterze wystawienniczym. Tak powstał klaster Expo — wyjaśnia Robert Bielówka.

Obecnie do klastra należy 20 podmiotów. Wśród nich są firmy m.in. zajmujące się budową stoisk wystawienniczych, biura architektoniczne, a także hotel. Wśród planów klastra jest m.in. organizacja w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym (CWK) w Jasionce dużych targów budownictwa, które połączone byłyby z kongresem dotyczącym tej branży.

Zdaniem Bogdana Romaniuka, wicemarszałka woj. podkarpackiego, firmy skupione w organizacji staną się silnym partnerem do rozmów dla operatora CWK.

— Cieszę się z tej inicjatywy, bo skupia lokalne firmy, które pokazują swój ogromny potencjał. Ze swojej strony jako zarząd województwa deklarujemy pełną pomoc i współpracę — mówi wicemarszałek.

Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego była jedną z największych inwestycji prowadzonych przez samorząd województwa. Uroczyste otwarcie CWK zaplanowane jest na połowę 2016 r. Budowa centrum kosztowała prawie 155 mln zł, z tej kwoty wartość robót budowlanych to ok. 130 mln zł, a wyposażenie obiektu ponad 16,7 mln zł. Budowa centrum została dofinansowana z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane