Kleiber: W patentowej dyrektywie będą zmiany

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-03-2005, 15:08

Zdaniem ministra ds. nauki i informatyzacji Michała Kleibera, do kontrowersyjnej dyrektywy o opatentowaniu oprogramowania komputerowego będą wprowadzone zmiany w drugim czytaniu w Parlamencie Europejskim i Radzie UE.

Zdaniem ministra ds. nauki i informatyzacji Michała Kleibera, do kontrowersyjnej dyrektywy o opatentowaniu oprogramowania komputerowego będą wprowadzone zmiany w drugim czytaniu w Parlamencie Europejskim i Radzie UE.

    W poniedziałek Rada (ministrów ds. konkurencyjności) UE oficjalnie zatwierdziła projekt dyrektywy o opatentowaniu oprogramowaniu komputerowego, zgodnie z porozumieniem osiągniętym w maju zeszłego roku.

    "Jestem przekonany, że dyrektywa będzie poprawiona" - powiedział Kleiber, który reprezentował Polskę na posiedzeniu w Brukseli.Jego zdaniem, świadczy o tym fakt, że wiele krajów, które w maju poparły polityczne porozumienie w sprawie dyrektywy, od tego czasu, także pod wpływem polskiego stanowiska "zobaczyły słabości tekstu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane