Klienci Pekao zapłacą więcej

Wojciech Boczoń Bankier.pl
25-04-2016, 22:00

To już ostatnie dni promocyjnych cen na wypłaty z bankomatów Euronet dla klientów Banku Pekao.

Klienci Banku Pekao wybierający się na majówkę powinni zawczasu sprawdzić dostępność bankomatów w miejscu, w którym zamierzają wypocząć. Od maja korzystanie z maszyn Euronetu będzie droższe — opłata za pojedynczą transakcję wzrośnie z 1,49 zł do 5 zł. Przypomnijmy, w kwietniu ubiegłego roku Bank Pekao ograniczył swoim klientom bezpłatnydostęp do bankomatów sieci Euronet. Zastosował jednak promocyjny okres przejściowy — do końca kwietnia 2016 r., wypłaty w maszynach tej sieci kosztują 1,49 zł. Później opłata wzrośnie do 5 zł.

Bank Pekao nie jest odosobnionym przypadkiem. Kilka innych banków też ograniczyło klientom dostęp do bezpłatnych bankomatów. Od lutego prowizję za wypłaty z obcych bankomatów pobiera ING Bank Śląski. Wyjątkiem jest pierwsza wypłata w miesiącu i wypłaty w sieci maszyn własnych oraz Planet Cash. BGŻ BNP Paribas ograniczył darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów posiadaczom Konta Dobrze Dobranego, a Raiffeisen Polbank posiadaczom Konta Komfortowego.

Dlaczego banki wprowadzają opłaty za korzystanie z bankomatów obcych? Tłumaczą się niższymi wpływami z prowizji pobieranych od sklepów za akceptację kart (tzw. opłata interchange). Jeśli klient korzysta z bankomatu należącego do innej instytucji, to bank płaci za taką operację prowizję właścicielowi maszyny w wysokości około 1,2 zł. Odbierając klientom możliwość korzystania ze wszystkich bankomatów za darmo, banki obniżają sobie koszty działania. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Boczoń Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Klienci Pekao zapłacą więcej