KLM: we IX spadł odsetek wykorzystanych miejsc

opublikowano: 03-10-2003, 09:39

Holenderskie linie KLM, o których stało się głośno w związku z ich fuzją z Air France, zanotowały we wrześniu 1 proc. spadek odsetka wykorzystanych miejsc w samolotach. Wyniósł on 83,1 proc.

Holenderska spółka zanotowała pogorszenie wyniku mimo zauważalnego wzrostu ruchu pasażerskiego na trasach do Azji, gdzie jest najbardziej obecny wśród europejskich przewoźników, i Ameryki Północnej. Na wszystkich trasach obsługiwanych przez KLM ruch pasażerski spadł jednak we wrześniu o 3 proc. Jednocześnie w takim samym stopniu spółka ograniczyła swoje zdolności przewozowe.

KLM ma największy wśród europejskich spółek wymagany do osiągnięcia rentowności poziom wykorzystania miejsc w samolotach. Wynika to z wysokich kosztów, które pochłania dowiezienie pasażerów lecących na trasach długodystansowych do jego portu w Amsterdamie.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KLM: we IX spadł odsetek wykorzystanych miejsc