Kłopoty finansowe wrocławskiego biura podróży Coliber

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-08-2005, 17:23

150 klientów wrocławskiego biura podróży Coliber musi przerwać wakacje w Bułgarii i powrócić do kraju.  Firma powiadomiła wojewodę dolnośląskiego, że wpadła w kłopoty finansowe i nie jest w stanie doprowadzić do końca organizowanych przez siebie wyjazdów.

150 klientów wrocławskiego biura podróży Coliber musi przerwać wakacje w Bułgarii i powrócić do kraju.  Firma powiadomiła wojewodę dolnośląskiego, że wpadła w kłopoty finansowe i nie jest w stanie doprowadzić do końca organizowanych przez siebie wyjazdów.

    "W piątek 122 osoby wrócą do Polski samolotem, kolejnych 28 osób wróci autobusem. W drodze do Bułgarii jest autokar z żoną właściciela. Ci, którzy wpłacili zaliczki lub pełne kwoty na nowe wyjazdy, dostaną pełen zwrot" - powiedział PAP rzecznik prasowy wojewody Paweł Czuma.

    Coliber jest ubezpieczony, jednak na razie polisa nie zostanie uruchomiona, ponieważ właściciele firmy zapewniają, że są w stanie zapewnić powrót i wypłacić pieniądze za niezrealizowane wyjazdy.  "Przyglądamy się sytuacji, wszystko jest pod kontrolą. Firma nie chce korzystać z polisy, ponieważ liczy na to, że powróci narynek. Gdyby się jednak okazało, że mają dalsze problemy, wojewoda, który jest beneficjentem polisy, uruchomi ją" - dodał rzecznik.

    Biuro podróży Coliber istnieje od pięciu lat, specjalizuje się w organizowaniu wypoczynku w Bułgarii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kłopoty finansowe wrocławskiego biura podróży Coliber