Klub PO za pozostaniem w opozycji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-11-2005, 07:56

Klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej opowiedział się w środę za funkcjonowaniem PO jako parlamentarnej opozycji. "Oceny rządu pana Marcinkiewicza i tego projektu politycznego PiS budowania koalicji w oparciu o porozumienie z Samoobroną były jednoznaczne - powiedział po posiedzeniu klubu jego przewodniczący Donald Tusk.

Klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej opowiedział się w środę za funkcjonowaniem PO jako parlamentarnej opozycji. "Oceny rządu pana Marcinkiewicza i tego projektu politycznego PiS budowania koalicji w oparciu o porozumienie z Samoobroną były jednoznaczne - powiedział po posiedzeniu klubu jego przewodniczący Donald Tusk.

- Wszyscy posłowie Platformy, którzy zabierali głos, mieli nawet ostrzejsze od mojego zdanie na ten temat i nikt nie miał wątpliwości, że Platforma musi zbudować czytelną opozycję wobec tego układu, jaki zbudował Jarosław Kaczyński z Andrzejem Lepperem" - dodał Tusk.

Klub wybrał nowych wiceprzewodniczących. Zostali nimi: Zbigniew Chlebowski, Stefan Niesiołowski i Grzegorz Schetyna. Sekretarzem klubu został natomiast Grzegorz Dolniak.

W ubiegłym tygodniu na szefa klubu wybrano Donalda Tuska.

Na posiedzeniu klubu posłowie PO zgłosili pięciu kandydatów do składu Trybunału Stanu. Sa to adwokaci: Stanisław Owczarek, Roman Nowosielski, Lech Adamczyk i Andrzej Buczkowski oraz naukowiec - Dariusz Kijowski z Uniwersytetu w Białymstoku.

W czwartek Sejm ma wybrać skład Trybunału Stanu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane