KNF dała zgodę na pomarańczowy alians

KOS
opublikowano: 23-07-2019, 22:00

ING Bank Śląski oraz NN Investment Partners TFI znów połączy związek kapitałowy.

KNF nie znalazła podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec zamiaru bezpośredniego nabycia przez ING Investment Holding Polska oraz pośredniego nabycia przez ING Groep z Holandii ponad jednej trzeciej akcji TFI. To jednak próg prawny, w praktyce chodzi o 45 proc.

ING Investment Holding Polska to spółka zależna ING Banku Śląskiego, którego głównym akcjonariuszem jest ING Groep. Kiedyś ING i NN stanowiły jedną grupę kapitałową, ale po ostatnim kryzysie zostały zmuszone w Holandii do podziału. Umowę dotyczącą ponownego związku kapitałowego w Polsce podpisały w grudniu 2018 r.

15,4 mld zł - takie są aktywa NN Investment Partners TFI.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KOS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu