KNF: Krisimarks Eood na liście ostrzeżeń publicznych

  • PAP
opublikowano: 16-03-2021, 12:32

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisja Nadzoru Finansowego wpisała nowy podmiot - Krisimarks Eood z siedzibą w Bułgarii - poinformowała we wtorek KNF.

Chodzi o Krisimarks Eood, wykonujący czynności przy użyciu platformy internetowej www.starmarkets.io - napisała Komisja w komunikacie.

Dodano, że zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczy art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

fot. Marek Wiśniewski
fot. Marek Wiśniewski

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane