Czytasz dzięki

KNF obniżyła karę nałożoną na Lartiq TFI

opublikowano: 10-09-2019, 23:11

KNF obniżyła karę, nałożoną na Lartiq TFI (d. Trigon TFI) w związku z m.in. stwierdzeniem konfliktu interesów i przekroczeniem limitów inwestycyjnych w funduszu Trigon XXII FIZ.

Komisja uznała, że zarzuty przedstawione przez Lartiq we wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy są niezasadne oraz potwierdziła okoliczności naruszeń ustawy o funduszach. Natomiast w sprawie pojawiły się dwie nowe okoliczność, mające wpływ na wymiar kary, ocenione przez Komisję jako okoliczności łagodzące, tj.: wprowadzenie przez Lartiq bezwzględnego zakazu nabywania przez fundusze zarządzane przez to towarzystwo papierów wartościowych emitowanych przez Lartiq oraz pogorszenie się sytuacji finansowej Lartiq w stosunku do sytuacji finansowej stwierdzonej decyzją z dnia 23 kwietnia 2019 r. Z tego względu Komisja uchyliła w części decyzji KNF z dnia 23 kwietnia 2019 r. i nałożyła karę w niższej wysokości (360 zamiast 400 tys. zł).

Ryszard Czerwiński, prezes Lartiq TFI
Zobacz więcej

Ryszard Czerwiński, prezes Lartiq TFI Piotr Waniorek, Forum

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane