Czytasz dzięki

KNF odebrała licencję domowi maklerskiemu

opublikowano: 26-06-2018, 15:55
aktualizacja: 26-06-2018, 15:58

Komisja Nadzoru Finansowego cofnęła w całości zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej Domowi Maklerskiemu W Investments.

Dom maklerski postawiono w stan likwidacji, a decyzja KNF ma związek z zaprzestaniem spełniania warunków, które były podstawą udzielenia zezwolenia.

Komisja Nadzoru Finansowego, KNF
Zobacz więcej

Komisja Nadzoru Finansowego, KNF Szymon Laszewski/FORUM

"(...) ziściła się przesłanka, o której mowa w art. 85 ust. 1 pkt 10 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, tj. podmioty posiadające bezpośrednio akcje Domu Maklerskiego W Investments SA w likwidacji reprezentujące łącznie co najmniej 10 proc. ogólnej liczby głosów nie zapewniają właściwego prowadzenia przez Dom Maklerski W Investments SA w likwidacji działalności maklerskiej" - podano w komunikacie.

Jak podkreślono, sankcja ta stanowi wyraźny sygnał dla pozostałych podmiotów należących do grupy podmiotów nadzorowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, że "zapewnienie przez akcjonariuszy domu maklerskiego właściwego prowadzenia przez niego działalności maklerskiej, a także zapewnienie transparentności pochodzenia kapitału na nabycie akcji domu maklerskiego, jego legalności i stabilności są w opinii organu nadzoru istotne".

DM W Investments był zaangażowany w stworzenie czterech FIZ-ów, inwestujących w ziemię rolną, z których prawie 2 tys. osób nie może odzyskać 0,5 mld zł. Sprawą zajęła się prokuratura.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane