KNF ukarała Generali

opublikowano: 14-03-2018, 22:00

560 tys. zł kary dla ubezpieczyciela to pokłosie wojny cenowej na rynku polis komunikacyjnych.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Generali Towarzystwo Ubezpieczeniowe 560 tys. zł kary za zbyt niskie ceny polis komunikacyjnych OC i AC. Ubezpieczyciel naruszył art. 18 ust. 2 ustawy z 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej, zgodnie z którym składkę ubezpieczeniową ustala się w wysokości, która powinna co najmniej zapewnić wykonanie wszystkich zobowiązańz umów ubezpieczenia i pokrycie kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń. Sprawa dotyczy lat 2011-15, gdy na polskim rynku pomiędzy zakładami toczyła się walka o klienta. Generali nie komentuje decyzji regulatora. Tłumaczy natomiast, że obecnie realizuje nową strategię, której jednym z filarów jest stawianie klienta w centrum uwagi.

Zobacz więcej

KNF ukarała Generali

Fot. Bloomberg

— W celu skutecznego wdrażania tej strategii, już na początku 2016 r. Generali Polska — jako jedna z pierwszych firm na rynku — dokonała urealnienia cen polis komunikacyjnych, w tym OC p.p.m. [posiadaczy pojazdówmechanicznych — red.].

Oprócz zmiany cen rozszerzyliśmy zakres ochrony produktów dobrowolnych, poprawiliśmy proces obsługi klienta oraz organizację likwidacji szkód. Inwestujemy także w cyfryzację, aplikacje mobilne i robotyzację itd. Wierzymy, że satysfakcja klientów, wynikająca z jakości, a nie tylko ceny, pozwoli nam budować z nimi stałe relacje na lata — przekonuje Justyna Szafraniec, rzecznik prasowy Generali. Generali nie jest jedynym zakładem, który został ukarany za zaniżanie cen polis komunikacyjnych. W ubiegłym roku karę nałożono m.in. na Link4 i Compensę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

KNF