KNF: wstrzymać promocję IPO Monnari Trade

(Marek Druś)
08-12-2006, 16:13

Decyzja KNF wynika z tego, że spółka nie poinformowała jej o zmianie podanych w prospekcie emisyjnym terminów subskrypcji.

Przewodniczący KNF nakazał przerwanie akcji promocyjnej Monnari Trade w związku z ofertą publiczną akcji. Zakaz obowiązuje do 11 grudnia 2006 r.

KNF podjął taką decyzję, w prasie zostało opublikowane ogłoszenie, zgodnie z którym okres przyjmowania zapisów wyznaczono na 12-14 grudnia 2006 r. Pojawia się zatem niezgodność z terminami subskrypcji określonymi w prospekcie emisyjnym.

- Spółka nie informowała Komisji w sposób przewidziany przepisami prawa o jakiejkolwiek zmianie podanych w prospekcie emisyjnym terminów subskrypcji – głosi komunikat KNF.

Zgodnie z harmonogramem oferty publicznej zamieszczonym w prospekcie emisyjnym termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje określony został na 7 grudnia 2006 r., a termin zakończenia przyjmowania zapisów na 11 grudnia 2006 r. Zgodnie z prospektem termin ten jest jedynym terminem przyjmowania zapisów na akcje, informuje KNF.

- Decyzja o zakazie przeprowadzenia akcji promocyjnej nie ma żadnego związku z ostatnimi artykułami prasowymi nt. Monnari Trade. Decyzja Przewodniczącego KNF ma doprowadzić do poprawienia przez spółkę nieprawidłowych informacji o terminie przyjmowania zapisów na akcje w ofercie publicznej zamieszczonych w ogłoszeniu – głosi komunikat KNF.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / KNF: wstrzymać promocję IPO Monnari Trade