KNF zatwierdził prospekt Pol-Aqua

29-06-2007, 18:03

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w piątek prospekt emisyjny Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych "Pol-Aqua".

Pol-Aqua zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji serii B i F, oraz wprowadzić do obrotu na rynku regulowanych akcje A, B, C, D, E i F, a także prawa do akcji serii F. Oferującym jest Dom Maklerski IDM.

Według wcześniejszych zapowiedzi, PRI Pol-Aqua będzie zajmować się wyłącznie działalnością deweloperską i ma się stać centrum takiej działalności w grupie Prokomu.

Firma świadczy usługi w zakresie budownictwa inżynieryjnego, ogólnego, ekologicznego, drogowego i budowy rurociągów. Realizuje także kompletne uzbrojenie podziemne oraz roboty drogowe dla obiektów handlowych, osiedli mieszkaniowych, centrów logistycznych. Oferuje też realizację projektów w zakresie prac budowlanych i inżynieryjnych, związanych z tworzeniem infrastruktury terenów pod budownictwo i rozbudowy istniejącej infrastruktury miast i gmin.

W 2006 roku zysk netto spółki wyniósł 21,3 mln zł wobec 16,4 mln zł rok wcześniej, przy wzroście przychodów o 68% do 221 mln zł. Liczba pracowników wzrosła w ub. roku do 901 z 242 na koniec 2005 roku. (ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KNF zatwierdził prospekt Pol-Aqua