KNUiFE: Decyzja ws. połączenia PTE Skarbiec i PTE PZU w lipcu

Polska Agencja Prasowa SA
20-06-2006, 20:47

Najbliższe posiedzenie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych będzie zajmować się sprawą połączenia PTE Skarbiec i PTE PZU, ale decyzje w tej sprawie zapadną najwcześniej w lipcu - poinformował przewodniczący KNUiFE Jan Monkiewicz.

Najbliższe posiedzenie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych będzie zajmować się sprawą połączenia PTE Skarbiec i PTE PZU, ale decyzje w tej sprawie zapadną najwcześniej w lipcu - poinformował przewodniczący KNUiFE Jan Monkiewicz.

"Ta kwestia jest w porządku obrad najbliższego posiedzenia KNUiFE, ale będą to tylko informacje, nie zapadną żadne decyzje. Decyzja będzie prawdopodobnie przedmiotem posiedzenia w lipcu, ale zależy to od tego, czy zostanie wyczerpana ścieżka formalna" - powiedział podczas wtorkowego posiedzenia komisji skarbu Monkiewicz.

Zgodę na połączenie obu PTE wydał już prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

PZU i BRE Bank zawarły umowę o połączeniu PTE PZU i PTE Skarbiec w listopadzie 2005 roku. Połączenie ma odbyć się na drodze przejęcia majątku PTE Skarbiec-Emerytura przez PTE PZU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KNUiFE: Decyzja ws. połączenia PTE Skarbiec i PTE PZU w lipcu