Kobieca strona sektora mobile

Programistki i dziewczyny z branży IT biorą sprawy w swoje ręce i w Poznaniu organizują start-up weekend, głównie dla kobiet.

LMS Invest, fundusz dla start-upów, oraz Geek Girls Carrots, działająca na terenie całego kraju społeczność skupiająca dziewczyny z branży IT, łączą siły i wspólnie organizują Startup Sprint Mobile Carrots. Warsztaty dla przedsiębiorczych odbędą się 26-28 kwietnia 2013 r. w Poznaniu i będą dedykowane głównie kobietom.

— Coraz więcej dziewczyn bierze udział w branżowych wydarzeniach. Często mają bardzo dobre pomysły, jednak czasem trudno im się przebić — zauważa Tomasz Czapliński z LMS Invest.

— Warto przyciągać kobiety do IT i start-upów technologicznych, ponieważ zróżnicowanie w takich zespołach prowadzi do większej kreatywności i szerszego spojrzenia na rynek oraz użytkownika. A to przedkłada się na lepszy biznes — dodaje Kamila Sidor, założycielka Geek Girls Carrots.

Uczestnicy przez jeden weekend będą pracować nad nowymi rozwiązaniami mobilnymi, tym samym organizatorzy do udziału zapraszają programistki, graficzki oraz osoby związane z marketingiem, sprzedażą czy zarządzaniem (kobiecy akcent imprezy nie wyklucza jednak udziału mężczyzn). Warsztaty będą prowadzone pod okiem mentorów i specjalistów związanych ze start-upami i samą branżą IT, pojawią się m.in. Agnieszka Oleszczuk-Widawska (Evenea. pl), Anna Zarudzka (Chilid Web Design Agency) oraz Emilia Maj (Applicake).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja (zgłoszenia można przesłać za pośrednictwem strony internetowej carrots.startupsprint. org). Organizatorzy czekają zarówno na osoby, które w ramach warsztatów chcą rozwijać wcześniej opracowane pomysły biznesowe, jak i te, które wolą dołączyć do jednego z formowanych na potrzeby imprezy zespołu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Kobieca strona sektora mobile