Kobieta matką wynalazków

opublikowano: 25-01-2013, 00:00

„Wynalazca” czy „wynalazczyni” — przejęcie ze świata nauki do biznesu może wzmocnić pozycję kobiet na rynku.

Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” w Olsztynie i warszawska spółka TAS zachęcają przedsiębiorcze kobiety-naukowców, które myślą o komercjalizacji wyników własnych badań, do udziału w cyklu szkoleń „Kobieta matką wynalazków”. Program ma uświadomić kobietom to, że działanie na granicy dwóch przestrzeni — naukowej i biznesowej, może wzmocnić ich pozycję zawodową. Trzecia edycja programu rozpocznie się 9 lutego 2013 r. — są jeszcze wolne miejsca.

Rekrutacja jest prowadzona w trybie ciągłym, już teraz można się zgłosić również do IV edycji, zaplanowanej na czerwiec-lipiec 2013 r. W każdej z odsłon programu może wziąć udział 30 kobiet (w sumie przeszkolonych ma zostać 120 pań), wszystkie muszą być pracownikami naukowymi lub naukowo-dydaktycznymi szkół wyższych, instytutów naukowych PAN, instytutów badawczych, konsorcjów naukowych (z wyłączeniem przedsiębiorstw) i prowadzić w ich obrębie badania naukowe. Inicjatywa ma charakter ogólnopolski, warsztaty natomiast odbywają się w Warszawie i Olsztynie. Ich tematyka jest skoncentrowana wokół komercjalizacji badań naukowych i transferu technologii do biznesu.

Poruszane będą więc zagadnienia związane z ochroną własności intelektualnej, zasadami prawidłowego pisania biznesplanów, dostępnymi na rynku formami finansowania projektów, metodami analizy rynku, marketingiem, a także przygotowaniem prezentacji biznesowej, np. dla inwestorów. Celem projektu jest również wsparcie wynalazczości wśród kobiet oraz pomoc w tworzeniu sieci kontaktów i powiązań między kobietami nauki i przedsiębiorcami. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: www.fika.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Kobieta matką wynalazków