Kobiety logistyki

opublikowano: 15-06-2016, 22:00

Marta Tęsiorowska z Prologis i Joanna Patera z Sanden Manufacturing Poland otrzymały prestiżowy tytuł „Kobieta w logistyce 2015”.

Wyróżnienia wręczono podczas zakończonego 6 czerwca 2016 r. piątego „Forum Kobiet w Logistyce”. Tytuł jest przyznawany od 2011 r. przez organizatora spotkania — portal Pracujwlogistyce.pl. Kapitułę tworzą: Agnieszka Bilińska (fundatorka i założycielka Vital Voices Poland, partnerka zarządzająca Trusted Communication), prof. Halina Brdulak (Szkoła Główna Handlowa), dr Ireneusz Fechner (Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu) i Beata Trochymiak, wydawca portalu Pracujwlogistyce.pl.

O przyznaniu tytułu decydują: przebieg kariery zawodowej, sukcesy zawodowe/społeczne, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet, hobby/pasje oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego kandydatka zasługuje na tytuł „Kobieta w logistyce”. Wyróżnienie przyznano w kategoriach: „Kobieta w logistyce roku — dostawca usług logistycznych” oraz „Kobieta w logistyce roku — odbiorca usług logistycznych”. W pierwszej kategorii tryumfowała Marta Tęsiorowska, wiceprezydent Prologis ds. marketingu i komunikacji w

Europie. Pracuje w tej firmie od 14 lat, zbudowała dział marketingu i komunikacji, najpierw odpowiadając za Polskę, Czechy, Słowację i Węgry, a od maja 2016 r. za całą Europę. Realizuje projekty CSR, a także angażuje się w prace Europejskiego Działu Badań i Strategii Prologis. Od 2015 r. uczestniczy też w pięciu międzynarodowych, eksperckich projektach prowadzonych przez Corporate Marketing Team Prologis.

Została także mentorką i liderką programu wspierającego rozwój zawodowy kobiet — Breakthrough Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej. Druga laureatka to Joanna Patera, menedżer logistyki i działu celnego w Sanden Manufacturing Poland, spółki wchodzącej w skład japońskiej korporacji Sanden, producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych.

Jest jedyną kobietą na stanowisku menedżera logistyki w tej korporacji w Europie. Pracuje w niej od 2006 r. i przeszła wszystkie szczeble kariery — od pracownika magazynowego po stanowisko menedżerskie. W zakładzie w Polkowicach zarządza około 100 osobowym zespołem, w którym znaczną liczbę stanowią kobiety. Odpowiada za łańcuch dostaw zakładu do krajów UE, Japonii, USA i Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu