Kobiety-przedsiębiorcy mają więcej optymizmu

DI
opublikowano: 04-11-2015, 22:00

Z badań Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy.net wynika, że firmy kierowane przez płeć piękną są bardziej stabilne.

Kobiety w biznesie prezentują także większy optymizm wobec przyszłości niż mężczyźni. Tak wynika z raportu Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy. net, w którym zaprezentowano wnioski z piątego badania polskich mikro- i małych firm w raporcie „Jak w Polsce prowadzi się własny biznes”. © Ⓟ

Liczba dnia

14 proc. Tyle mikro- i małych firm, prowadzonych przez kobiety spodziewa się w II poł. 2015 r. pogorszenia swojej sytuacji. Dla porównania, pogorszenia spodziewa się aż 25,3 proc. firm prowadzonych przez mężczyzn.

35,1 proc. Taki odsetek jednoosobowych firm w Polsce jest prowadzona przez kobiety. Nieco rzadziej znajdziemy kobiety w zarządzie firm małych (26,2 proc.) oraz średniej wielkości (23,3 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Kobiety-przedsiębiorcy mają więcej optymizmu